Třídní schůzky – důležité informace

Milí rodiče,

vzhledem k situaci byly třídní schůzky zrušeny. V termínu, který zatím nemůžeme určit, vám nabídneme možnost konzultací.

Ve třídě nemáme žádné větší problémy, děti pracují skvěle a dělají moc hezké pokroky. Většina dětí už pěkně čte, některé by měly procvičovat psaní. Všechny děti výborně počítají do deseti, některé zvládají i vyšší čísla. Opět zdůrazňuji, že v 1. třídě je důležitá pravidelnost, takže je důležité každý den alespoň chvilku procvičovat čtení, psaní a počítání. Při čtení si ověřujte pochopení textu pomocí otázek či malování obrázků. Při psaní dohlédněte na správné držení tužky a sezení. Při matematice nechte děti, aby si na postupy přicházely samy, i když jim to třeba trvá déle a pokud potřebují, ať využívají k počítání prsty či jakékoliv předměty, se kterými se dá manipulovat.

Na podzim proběhla v naší třídě ve spolupráci se školní psycholožkou tzv. sociometrie, tedy průzkum, jak se dětem ve škole líbí a jak se jim spolupracuje s ostatními dětmi. Výsledky byly velmi příznivé, většina dětí je ve škole spokojená. Rodiče prosíme o vyjádření k práci školy, výzva k tomu bude na webu v květnu 2020.

Školy v přírodě jsou bohužel až do odvolání pozastaveny.

Moc děkujeme všem, kteří se jakkoliv podíleli nebo podílejí na naplňování Nadačního fondu Eden.

V současné době vzniká audiokniha Učitelé z Edenu čtou pohádky Boženy Němcové. Pokud máte o audioknihu zájem a souhlasíte s tím, že za ni z účtu vašeho dítěte strhneme 50 Kč, sdělte mi to prosím e-mailem. Jakmile bude kniha hotová, zašleme vám ji pomocí služby www.uschovna.cz.

Pro jistotu znovu upozorňujeme, že školní rok končí 26. 6. 2020. Zkracování prázdnin není v plánu.

Pokud budou vaše děti chodit do družiny i příští rok, přihlášky jsou ke stažení na stránce družiny. Prosíme o vyplnění, naskenování a následné poslání na e-mailovou adresu p. vychovatele (saidl@zseden.cz), případně o odevzdání osobně po otevření školy do uvedeného termínu.

Pokud máte nějaké individuální dotazy, můžete se na mě obrátit přes školní e-mail.

Přeji klidné dny, pohodu a hodně zdraví.

Lucie Šmídová

Comments are closed.