Týdenní plán (20. – 24. 4.)

ČESKÝ JAZYK

čtení s porozuměním

• pracovní sešit Lili a Vili 2. díl – str. 28 – 31 (str. 30 – psát klíčová slova k tématu Domov)
  • čtenářský list s názvem Žába Dáša (je to jeden z 6 listů, které jste dostali vložené do písanky 2. díl)

Čtenářské listy schovávejte, po návratu do školy je děti budou odevzdávat.

psaní

• písanka Umím psát 2. díl – str. 8 – 10 – písmena o, š, n

(při psaní dohlížejte na správné držení tužky a sezení a na dodržování mezer mezi slovy “na prst”)

Při psaní vět děti upozorňujte že:

1) Na začátku věty se píše velké písmeno.

2) Ve jméně se na začátku píše velké písmeno.

3) Na konci věty se píše znaménko (tečka, otazník, vykřičník).

MATEMATIKA

• pracovní sešit III. – str. 97 – 99 (všechna cvičení kromě těch, která se týkají prostředí Autobus)

(na každé straně pracovního sešitu naleznete QR kód – po jeho načtení objevíte doplňující informace ke každému cvičení na dané stránce)

PRVOUKA