Informace k domácím úkolům

Milí rodiče,

prosím o důslednou opravdu diktátů, kterou mají děti každý pátek za domácí úkol. Jak má oprava vypadat, jsem již dříve psala na web třídy. Děti mají přepsat KAŽDÉ slovo, ve kterém měly chybu, aby si slovo správně zafixovaly. Pokud mají chybu ve velkém písmenu na začátku věty nebo ve znaménku na konci věty, mají opsat CELOU VĚTU. Ať opravu nevpisují do textu, ale až následně pod text, aby se v něm vyznaly. Některé děti stále nedodržují správnou velikost písmen. Pokud jim slovo opravím, i takové slovo mají přepsat. V tuto chvíli by děti měly být schopné napsat 5-6 vět diktátu bez chyb. Pokud ne, trénujte to s nimi, obtížnost se bude zvyšovat. V lednu nás čeká psaní Y/I po tvrdých a měkkých souhláskách, takže by momentálně měly bezpečně zvládat diktát nebo přepis jednoduchých vět.  

Připomínám, že by děti měly DENNĚ číst. Je v pořádku, že si čtou samy pro sebe, ale stále by měly trénovat i hlasité čtení. U některých dětí se vyskytuje dvojí čtení (= dítě si slovo nejprve přečte potichu a potom ho řekne nahlas), takové čtení brání porozumění textu, je pro děti namáhavé a zdlouhavé a proto je potřeba ho odbourat. V tomto případě je vhodné ke čtení využívat čtecí okénko. Bližší informace, jak odstranit dvojí čtení a jak pracovat s okénkem jsou například zde: http://www.zsamslichnov.eu/index.php?page=rady-pro-rodice 

Prázdniny budou trvat 14 dní, což je celkem dlouhá doba a proto vás prosím, abyste i o prázdninách s dětmi trénovali a to především to, co jim činí obtíže. Jde především o čtení, psaní a počítání. Od ledna už děti nebudou mít na stole nalepenou abecedu, tak aby přes prázdniny písmenka nezapomněly. V matematice by už všichni měli bezpečně sčítat a odčítat do dvaceti. Připomínám, že od ledna už všichni budou psát perem. 

Děkuji za spolupráci.

Lucie Šmídová

Comments are closed.