Škola v přírodě – seznam a důležité informace

pondělí 14. 6. 2021 bude sraz u školy v 7:30 hodin. Děti se půjdou otestovat antigenním testem na COVID 19 na zahradu školy do přírodní učebny samy (bez přítomnosti rodičů). Na testování bude dohlížet pedagogický dozor.

Autobus bude přistaven na parkoviště Slavie (cestou vedle školní zahrady), tam se rodiče s dětmi odeberou po otestování. Prosíme, abyste měli připravené vše podle rozpisu a již neřešili konkrétní dotazy, nesdíleli starosti nebo nepředávali slovní informace. Vše, co by měly p. učitelky vědět, je nutné napsat ideálně v dostatečném předstihu elektronicky nebo na lísteček se jménem. Vždy bývá odjezd na školu v přírodě ve velkém zmatku a takto se nám všem ušetří starosti.

Návrat do Prahy bude v pátek 18. 6. 2021 mezi 11:30-12:30. Přesný čas zkusíme upřesnit na webové stránky tříd těsně po odjezdu z Chotěboře. Prosíme všechny rodiče, aby stránky během školy v přírodě sledovali (pokud to půjde, budeme posílat i průběžné informace, fotky apod.) a dorazili v dostatečném předstihu. Za případné zpoždění se předem omlouváme.

Seznam:

Na švp by děti měly mít kufr nebo cestovní tašku, ideálně na kolečkách. K tomu malý pevný batůžek na záda, do kterého se musí vejít pláštěnka, svačina a pití na celodenní výlet.

Do kufru:

Pytel na špinavé prádlo (vhodný je povlak na polštář, ne igelitová taška)

Spodní prádlo na každý den + náhradní (budeme na švp 4 noci)

1x pyžamo nebo noční košile

Tepláková souprava, tepláky, šusťáky nebo jiné dlouhé kalhoty na ven

Kraťasy, šortky

Jedno lepší oblečení do města (může být to, ve kterém děti pojedou)

Mikina

Bunda (větrovka)

Trička s krátkým i dlouhým rukávem

Pohodlné turistické boty, tenisky, (holínky), sandály

Pláštěnka

Švihadlo (kdo chce)

Hygiena:

Sprchový gel/mýdlo

Šampon, hřeben (dívky: gumičky, sponky)

Kartáček a pasta na zuby

Balení papírových kapesníků

Opalovací krém, repelent (obojí podepsané!)

Krém na obličej, ruce, jelení lůj (podle uvážení)

Ručník + osuška

Další:

Pokrývka hlavy (kšiltovka), sluneční brýle

Šátek (na zavázání očí apod.)

Stolní hra (karty, malé deskové hry…), hračka, plyšák… – aby se děti zabavily o poledním klidu.

Náhradní láhev na pití (jedna se obvykle zničí) – ideálně 2 běžné půllitrové plastové lahve

Pohledy, korespondenční lístky nebo dopisy nadepsané adresou domů a opatřené známkou (napíšeme Vám alespoň jednou)

Kapesné – doporučujeme maximálně 200 Kč v mincích. Děti budou mít možnost koupit si něco v určených dnech v hotelu na baru (sušenku, sladkou limonádu apod.), ve městě v hračkářství, infocentru a v cukrárně, na výletě na zámek… Peníze mají děti celou dobu u sebe, prosíme o poučení, jak s nimi zacházet, případně sami nastavte pravidla, co si výhradně nepřejete, aby si děti kupovaly. Paní učitelky se o jejich finance nebudou starat.

Sladkosti – nejsou potřeba, ale pokud dáte, prosíme 5 kusů a méně, děti si s balíčkem budou hospodařit samy a k jídlu budou dostávat všeho dostatek.

Učení: pracovní sešit ČJ a M

Penál (pero, pastelky, fixy), nůžky, lepidlo v tyčince

Vlastní kniha na čtení (důležité!)

Blok, papíry na vlastní psaní a malování

Do batůžku na cestu:

Balení 10 jednorázových roušek nebo respirátorů

Přezůvky

Malá svačina

Něco na zabavení do autobusu

Kinedryl – podejte dětem v dostatečném předstihu, pokud se jim dělá špatně v autobuse. Nezapomeňte přibalit další s sebou na cestu zpět a/nebo případný výlet.

Plastový sáček (platí pro všechny děti!)

Co s sebou dětem určitě nedávejte: mobilní telefony, chytré hodinky, tablety a jiné drahé vybavení, nebezpečné předměty (ostré věci, ale ani např. spreje jiné než repelent nebo krém), netrvanlivé potraviny, příliš objemné hry nebo hračky. Pokud si něčím nejste jisti, raději to dítěti nedávejte, případně konzultujte předem s třídní učitelkou.

Oceníme, když budou všechny věci opatřené jménem nebo alespoň monogramem. Při balení na zpáteční cestu se vždy k nějakým věcem vůbec nikdo nehlásí. Velmi to usnadní práci před zpáteční cestou.

U autobusu před odjezdem odevzdat:

Léky (všechny jednotlivě podepsané jménem dítěte a uvedené dávkování), v jednom sáčku též opatřeným jménem, žádné léky ani mastičky nesmí děti mít u sebe.

Bezinfekčnost s datem odjezdu (rozdáme formulář dětem během týdne před švp).

4 pohledy v jedné (podepsané) obálce určené Vašim dětem, očíslujte prosím podle pořadí, v jakém je dětem máme dávat.

Pokud chcete, můžete samozřejmě poslat ještě nějaké pohledy během samotné švp. Nadepište je vždy nejprve jménem dítěte a třídou, dále na adresu: Hotel Fantazie, Riegrova 6, 583 01 Chotěboř. Posílejte ale v dostatečném předstihu, ať stihnou dojít.

Zkontrolujte prosím aktuální kopii kartičky pojišťovny a informace o Vás na první straně žákovské knížky!

Děkujeme a těšíme se.